Σερέλης: «Ξέρουμε τα προβλήματά μας και θέλουμε να βρούμε λύσεις» (vid)

Ο Χρήστος Σερέλης αναφέρθηκε στην εντός έδρας νίκη του Παναθηναϊκού κόντρα στο Περιστέρι με 89-80.

Ο Παναθηναϊκός νίκησε εντός έδρας το Περιστέρι με 89-80 και έκανε το 2-1 στην ημιτελική σειρά της Basket League. Ο Χρήστος Σερέλης αναφέρθηκε στην απόδοση της ομάδας του τονίζοντας πως το κλειδί ήταν η άμυνα στην τρίτη περίοδο.

Ο προπονητής του Παναθηναϊκού είπε: «Στο τρίτο δεκάλεπτο το κλειδί ήταν η άμυνα. Αυτό ζητάμε από τους παίκτες μας. Ήμασταν επηρεασμένοι από το προηγούμενο παιχνίδι. Το σημερινό ματς θα μας βοηθήσει περισσότερο από το πρώτο ματς που κερδίσαμε με +44.

Περιμένουμε ντέρμπι το Σάββατο και πάμε με τη λογική του 3 και 4 δεκαλέποτυ. Ξέρουμε τα προβλήματά μας και θέλουμε να βρούμε λύσεις. Η ομάδα όταν είναι συγκεντρωμένη μπορεί να βρει πόντους. Όλα είναι θέμα νοοτροπίας και άμυνας. Όταν ήμασταν πιο δυνατοί στην άμυνα ξεφύγαμε στο σκορ».