Βίρτους Μπολόνια - Βαλένθια 89-59: Έδειξε τα... δόντια της πριν τον Παναθηναϊκό (highlights)

Με 50% στο τρίποντο, η Βίρτους Μπολόνια διέλυσε 89-59 τη Βαλένθια και έδειξε τις διαθέσεις της μια εβδομάδα πριν το ματς με τον Παναθηναϊκό

Τα... δόντια της πριν το ματς με τον Παναθηναϊκό έδειξε η Βίρτους που διέλυσε 89-59 την Βαλένθια για την 8η αγωνιστική της Ευρωλίγκας.

Οι Ιταλοί εκμεταλλεύτηκαν την απουσία του Ντούμπλεβιτς και με εκπληκτικό ποσοστό στο τρίποντο (50%) υποχρέωσαν τις «ντυχερίδες» στην 4η εφετινή τους ήττα. Στο 4-4 οι δύο ομάδες.

Με 6/10 τρίποντα στην τρίτη περίοδο η ομάδα του Σέρτζιο Σκαριόλο έφτασε να προηγείται με 24 πόντους (66-42, 30'). Διαδικαστικό χαρακτήρα είχε η τελευταία περίοδος με τους γηπεδούχους να φτάνουν σε μια πολύ άνετη νίκη πριν την αναμέτρηση με τον Παναθηναϊκό.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-8, 42-25, 66-42, 89-59

ΒΙΡΤΟΥΣ (Σκαριόλο): Μίκι 16π. (6ρμπ), Κορντινιέ 15π. (2ρ., 1 ασ), Λούντμπεργκ 14π (3ρ., 3ασ), Οτζελέγια 14π., Μανιόν 9π., Ουίμς 7π. (7ρ), Παγιολά 6π., Μπακό 4π., Ζαιτέ 4π., Χάκετ (5ασ), Τεόντοσιτς (6ασ).
ΒΑΛΕΝΘΙΑ (Μούμπρου): Τζόουνς 10π., Χάρπερ 7π., Αροστέργι 7π. (5ρ), Πρέπελιτς 7π., Πουέρτο 6π., Αλεξάντερ 5π., Ριβέρο 5π., Ουέμπ 3π., Ράντεμπο 2π. (3ρ.), Βαν Ρόσομ 2π., Κλαβέρ 1π. (2ρ.).