Πρίντεζης: «Βελτιώσαμε την άμυνά μας»

Στην αμυντική προσπάθεια της ομάδας οφείλεται το +17 του ημιχρόνου κόντρα στη Μπούντουτσνοστ, σύμφωνα με τον έμπειρο φόργουορντ του Ολυμπιακού.

Ο Ολυμπιακός έχει πραγματοποιήσει ιδανικό ξεκίνημα στον εκτός έδρας αγώνα με αντίπαλο τη Μπούντουτσνοστ για την 25η αγωνιστική της Euroleague, καθώς προηγείται με 17 πόντους διαφορά (51-34) στο ημίχρονο του ματς!

Ένας από τους πρωταγωνιστές των Πειραιωτών είναι ο Γιώργος Πρίντεζης, ο οποίος έχει ήδη πετύχει 12 πόντους με ποσοστά για... Όσκαρ (5/6 δίποντα, 2/2 βολές), προσθέτοντας 2 ριμπάουντ και 1ασίστ στη συγκομιδή του.

Μιλώντας στο κανάλι της Euroleague μετά το τέλος του 2ου δεκαλέπτου του αγώνα, ο εκ των αρχηγών του Ολυμπιακού αναφέρθηκε στην καλή άμυνα της ομάδας:

«Γνωρίζαμε ότι η Μπούντουτσνοστ θα μπει δυνατά στο παιχνίδι, οπότε οφείλαμε να παίξουμε καλή άμυνα. Μετά την πρώτη περίοδο βελτιώσαμε την άμυνά μας και γι' αυτό μπήκαμε μπροστά στο σκορ».