Ουόριορς - Ουίζαρντς 104-95: Νέα νίκη για τους πρωταθλητές

Οι Ουόριορς νίκησαν ξανά τους Ουίζαρντς στο Τόκιο αυτή τη φορά με σκορ 104-95.

Μέσα σε διάστημα τριών ημερών οι Ουόριορς νίκησαν δύο φορές τους Ουίζαρντς σε φιλικά παιχνίδια που διεξάγονται στο Τόκιο.

Το Γκόλντεν Στέιτ με ένα επιμέρους σκορ 30-10 στην τελευταία περίοδο έκανε την ανατροπή και έφτασε στη νίκη με 104-95.

Ο Κάρι με 17 πόντους σε 17 λεπτά συμμετοχής ήταν ο πρώτος σκόρερ των Ουόριορς. Για τους Ουίζαρντς, ο Κρίσταπς Πορζίνγκις είχε 18 πόντους και ο Γουίλ Μπάρτον 12 πόντους.

ΤΑ ΔΩΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 26-25, 54-56, 74-85, 104-95

ΓΚΟΛΝΤΕΝ ΣΤΕΪΤ ΓΟΥΟΡΙΟΡΣ (Κερ): Ν. Γκριν 6 (2 τρίποντα, 5 ασίστ), Γουίγκινς 10 (1/5 τρίποντα), Λούνι 4 (7 ριμπάουντ), Κάρι 17 (3/8 τρίποντα, 5 ριμπάουντ), Πουλ 7 (1 τρίποντο, 5 λάθη), Κουμίνγκα 5 (1), Τ. Γκριν, Μπάλντουιν 12 (4 τρίποντα, 6 ριμπάουντ), Γουίλιαμς 2, Γουάισμαν 8 (1), Γουέδερσπουν 4, ΝτιΒιντσέντζο, ΜακΚλανγκ 9 (1), Μούντι 12 (2), Ρόλινς 2, Σπένσερ 6

ΟΥΑΣΙΝΓΚΤΟΝ ΓΟΥΙΖΑΡΝΤΣ (Ανσελντ): Χατσιμούρα 11 (1 τρίποντο, 10 ριμπάουντ), Μπάρτον 12 (1/7 τρίποντα), Κούζμα 8 (3/11 σουτ), Πορζίνγκις 18 (2 τρίποντα, 6 ριμπάουντ), Μόρις 11 (1), Γκιλ 9 (1), Τοντ, Γκίμπσον 5 (1), Σέικελ 10 (3/9 σουτ), Κίσπερτ, Γκάφορντ 3 (7 ριμπάουντ), Κάρεϊ 1, Ράιτ 5 (1), Ντέιβις 2 (0/7 σουτ).