ΝΒΑ Playoffs: Οι Σίξερς έκαναν το 3-0 με τους Νετς με χτύπημα... κάτω από τη ζώνη

Σε ένα επεισοδιακό ματς στο Μπρούκλιν, οι Σίξερς πήραν δύσκολα τη νίκη απέναντι στους Νετς με 102-97 και έκαναν το 3-0 στη σειρά του πρώτου γύρου της Ανατολής.

Οι γηπεδούχοι φωνάζουν για τη μη-αποβολή του Τζοέλ Εμπίντ στο ξεκίνημα του αγώνα για κλωτσιά στα γεννητικά όργανα του Νικ Κλάξτον, ενώ στο ματς υπήρχαν δύο αποβολές (Τζέιμς Χάρντεν για τους Σίξερς στην 3η περίοδο και Νικ Κλάξτον για τους Νετς στην 4η περίοδο).

Πρώτος σκόρερ για τους Σίξερς ήταν ο Ταϊρίς Μάξεϊ με 25 πόντους με τον Τζέιμς Χάρντεν να προσθέτει 21 πόντους. Σε ότι αφορά στον Τζοέλ Εμπίντ, έμεινε στους 14 πόντους (5/13 σουτ) ενώ είχε και 10 ριμπάουντ.

Για τους Νετς ο Μικάλ Μπρίτζες είχε 26 πόντους, ο Σπένσερ Ντίνγουιτι είχε 20 πόντους και ο Νικ Κλάξτον είχε 18 πόντους.

ΤΑ ΔΩΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 28-32, 47-58, 82-76, 97-102

ΝΕΤΣ: Φίνι-Σμιθ 3 (1 τρίποντο, 9 ριμπάουντ), Τζόνσον 17 (2/5 τρίποντα, 5 ριμπάουντ), Μπρίτζες 26 (9/26 σουτ, 4/7 τρίποντα, 6 ριμπάουντ, 5 ασίστ), Κλάξτον 18, Ντίνγουιντι 20 (5/12 σουτ, 2 τρίποντα, 7 ασίστ), Ο'Νιλ 7 (1/5 τρίποντα, 6 ριμπάουντ), Χάρις, Σαρπ, Τόμας 6

ΣΙΞΕΡΣ: Τάκερ 3 (8 ριμπάουντ), Χάρις 15 (2 τρίποντα, 7 ριμπάουντ), Εμπίντ 14 (5/13 σουτ, 10 ριμπάουντ, 5 λάθη), Μάξι 25 (5/8 τρίποντα), Χάρντεν 21 (3/7 τρίποντα, 5 ριμπάουντ), ΜακΝτάνιελς 4, Νιάνγκ 5 (1), Ριντ 2 (6 ριμπάουντ), Μέλτον 13 (2)