Γιάννης Αντετοκούνμπο: Βραβεύτηκε ο καλύτερος Ευρωπαίος του ΝΒΑ (pic)

Στο ημίχρονο του αγώνα με τους Χοκς ο Γιάννης Αντετοκούνμπο παρέλαβε το βραβείο του "Καλύτερου Ευρωπαίου Παίκτη για το 2018", που του χάρισε η ψηφοφορία η οποία διεξήχθη από την ιταλική εφημερίδα, Gazzetta dello Sport.

Οι Μπακς νίκησαν με σκορ 115-107 τους Χοκς και πανηγύρισαν την 60ή νίκη τους στο πρωτάθλημα.

Κορυφαίος για τους νικητές, για ακόμα μια φορά ήταν ο Γιάννης Αντετοκούνμπο. Ο Έλληνας σταρ σε 25 λεπτά συμμετοχής πέτυχε 30 πόντους , μάζεψε 9 ριμπάουντ, έδωσε 3 ασίστ ενώ είχε 1 κλέψιμο και 3 κοψίματα.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο στο ημίχρονο του αγώνα με τους Χοκς παρέλαβε το βραβείο του Καλύτερου Ευρωπαίου Παίκτη για το 2018 αφήνοντας πίσω του τους Ντόντσιτς και Γιόκιτς.