Χοκς - Πέλικανς 109-133: Έκλεψε την παράσταση ο Ζάιον Ουίλιαμσον! (vid)

Ο Ζάιον Ουίλιαμσον οδήγησε τους Πελικανς σε φιλική νίκη επί των Χοκς στην Ατλάντα.

Οι Χοκς υποδέχτηκαν τους Πέλικανς στην Ατλάντα στο πρώτο φιλικό των δύο ομάδων ενόψει της νέας σεζόν του NBA. Η ομάδα της Νέας Ορλεάνης ήταν αυτή που έφυγε νικήτρια από την έδρα των «γερακιών» επικρατώντας με 109-133.

Φυσικά, το ενδιαφέρον ήταν στραμμένο στο νο1 του φετινού draft, τον Ζάιον Ουίλιαμσον, ο οποίος δεν απογοήτευσε. Έμεινε στο παρκέ για 27'49", πετυχαίνοντας 16 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ και τρία κλεψίματα.

Απολαύστε τον:

Όσον αφορά στο παιχνίδι, οι Χοκς ξεκίνησαν καλά, ολοκληρώνοντας την πρώτη περίοδο με προβάδισμα 34-29. Στη συνέχεια όμως, οι φιλοξενούμενοι με ένα επιμέρους 27-46 στην δεύτερη περίοδο έφεραν τούμπα το ματς, φτάνοντας τελικά σε μια εύκολη νίκη.

Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ήταν ο Ντρου Χόλιντεϊ με 21 πόντους, ενώ ακολούθησε ο Μπράντον Ίνγκραμ με 19 πόντους και 6 ριμπάουντ.

Για τους ηττημένους, προσπάθησαν οι ΝτΆντρε Μπέμπρι με 16 πόντους, Άλεξ Λεν με 14 πόντους και Τζον Κόλινς με 13 πόντους.