Μπακς - Θάντερ 133-86: Το σόου Αντετοκούνμπο καλά κρατεί (vid)

Άλλη μια παράσταση από τον Γιάννη Αντετοκούνμπο στη νίκη των Μιλγουόκι Μπακς επί των Οκλαχόμα Σίτι Θάντερ.

Εξαιρετική βραδιά για τους Μιλγουόκι Μπακς, οι οποίοι χωρίς δυσκολία επικράτησαν των Οκλαχόμα Σίτι Θάντερ με 133-86, με κορυφαίο και πάλι, τον Γιάννη Αντετοκούνμπο. Πέτυχε μάλιστα 32 πόντους, κάνοντας double-double από το ημίχρονο.

Ο Greek Freak οδήγησε τους Μπακς στην πέμπτη διαδοχική νίκη τους στο NBA. Είχε 32 πόντους με 11/16 δίποντα και 2/4 τρίποντα. Μάζεψε 13 ριμπάουντ, μοίρασε 6 ασίστ και έκανε 3 λάθη σε μόλις 27 λεπτά συμμετοχής.

Καλή παρουσία από τον Θανάση Αντετοκούνμπο, με 6 πόντους, 5 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα και 1 λάθος σε 9 λεπτά συμμετοχής. Από 14 πόντους είχαν οι Μάθιους, Χιλ και Κόνατον, ενώ για τους φιλοξενούμενους ξεχώρισε ο Κρις Πολ με 18 πόντους.

Τα δωδεκάλεπτα: 31-24, 70-47, 107-69, 133-86

ΜΠΑΚΣ: Γ. Αντετοκούνμπο 32 (13/20 σουτ, 13 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 3 λάθη), Μπ. Λόπεζ 5, Μπλέντσο 7 (1), Μάθιους 14 (4), ΝτιΒιντσένζο 7 (1), Ιλιασόβα 6 (2), Γουίλιαμς 7 (1), Γουίλσον 6 (1), Θ. Αντετοκούνμπο 6 (3/6 σουτ, 5 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα), Ρ. Λόπεζ 12 (2), Χιλ 14 (2 τρίποντα, 6 ασίστ), Κόνατον 14 (4), Μπράουν 3 (1).

ΘΑΝΤΕΡ: Άνταμς 8 (7 ριμπάουντ), Πολ 18 (1), Ντιαλό 4, Γκίλγκιους-Αλεξάντερ11 (1), Ντορτ 6, Μουσκάλα 6 (2), Χέρβεϊ 2, Νέιντερ 9, Ρόμπι, Φέργκιουσον 6 (1), Νόελ 2, Σρόντερ 9, Μπάρτον 5 (1).