Εφημερίδες: Τα αθλητικά πρωτοσέλιδα της Τρίτης 23 Απριλίου

Διαβάστε τι γράφουν σήμερα, Τρίτη 23 Απριλίου, οι αθλητικές εφημερίδες της χώρας - Δείτε τα αθλητικά πρωτοσέλιδα.

ΜΙΚΡΟΙ ΘΕΟΙ ΤΡΕΛΑΝΑΝ ΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ!, είναι ο τίτλος στο «ΦΩΣ»

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΤΩΝ ΝΕΩΝ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΤΟΥ UEFA YOUTH LEAGUE

Οι «ερυθρόλευκοι» μέσα σε διάστημα έξι λεπτών «καθάρισαν» τη Μίλαν με 3-0 σηκώνοντας την παρθενική ευρωπαϊκή κούπα ελληνικής ομάδας στο ποδόσφαιρο * Στο 60ο λεπτό ο Μουζακίτης άνοιξε το σκορ με πέναλτι και ένα λεπτό μετά ο Παπακανέλλος πέτυχε το 2-0. Στο 66ο λεπτό ο Μπάκουλας έβαλε το κερασάκι στην τούρτα των πρωταθλητών με τρομερό ψαλιδάκι.

ΓΡΑΦΕΙ Ο ΔΙΟΝΥΣΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

ΝΤΑΜΠΛ…

ΠΕΙΡΑΙΩΤΙΚΟ!

Σε ένα συναρπαστικό ματς ο ήδη Κυπελλούχος Ολυμπιακός επιβλήθηκε με 3-2 του Παναθηναϊκού στον Ρέντη και με 3-1 νίκες κατέκτησε το 32ο πρωτάθλημα της Ιστορίας του στη Βόλεϊ Λιγκ ανδρών * Οι «ερυθρόλευκοι» αγωνίστηκαν με σθένος και για τον τραυματία Τζούριτς (βγήκε νοκ άουτ στα μέσα του δεύτερου σετ) και τον Παγένκ που έπαιζε με χτυπημένο χέρι * Κορυφαίος ο Στερν, πήρε το παιχνίδι με άσο ο Ιντάλγκο

Γράφει ο ΓΙΩΡΓΟΣ ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ

ΒΡΟΧΗ ΑΠΟ…ΧΕΙΡΟΠΕΔΕΣ

Επιχείρηση της ΕΛ.ΑΣ. και συλλήψεις εξήντα χούλιγκαν για τη δολοφονική επίθεση στον αστυνομικό Γιώργο Λυγγερίδη στον Ρέντη * Συνεχίζονται οι έρευνες και η αναζήτηση άλλων υπόπτων με σοβαρές κατηγορίες μέχρι και για εγκληματική οργάνωση * Έφοδοι σε σπίτια για τον εντοπισμό οργανωμένων οπαδών του Ολυμπιακού που είχαν συμμετάσχει ή οργανώσει την επίθεση στον αγώνα βόλεϊ του περασμένου Δεκέμβρη

ΤΡΑΒΟΥΝ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΤΟΥΣ!

Το «φυσάνε και δεν κρυώνει» στη Λούτον που έχασαν τον ΝΕΛΣΟΝ ΑΜΠΙ * Ο Άγγλος έχει κάνει πολύ πιο δυναμικό ξεκίνημα από το προ ετών ξεκίνημα των ΣΙΣΕ και ΜΠΑ

Επιδραστικός και ανασταλτικά ο ΖΕΛΣΟΝ * Άρεσε στον Όρτα ο νέος του ρόλος * Το παρασκήνιο με την επιστροφή του ΙΜΠΟΡΑ * Το πλάνο για ΡΙΤΣΑΡΝΤΣ ενόψει Άστον Βίλα

ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΑΔΙΣΜΑ

Ο Παναθηναϊκός υποδέχεται απόψε(20.30 Novasports Prime)

στο ΟΑΚΑ τη Μακάμπι Τελ Αβίβ στον πρώτο αγώνα για τα πλέι οφ της Ευρωλίγκας και έχει στόχο το 1-0 στις νίκες