Στην έκτη θέση ο Μιτάκης

Ο Γιάννης Μιτάκης βρίσκεται στην έκτη θέση μετά και τη δεύτερη ιστιοδρομία της κατηγορίας σκαφών Finn

Δύο θέσεις...έπεσε ο Γιάννης Μιτάκης μετά και το τέλος της δεύτερης ιστιοδρομίας της κατηγορίας σκαφών Finn. Η δεύτερη ιστιοδρομία δεν πήγε τόσο καλά όσο η πρώτη για τον Έλληνα πρωταθλητή, ο οποίος υποχώρησε δυο θέσεις και είναι πλέον 6ος με 17 βαθμούς ποινής στη γενική κατάταξη.

Ο Έλληνας πρωταθλητής τερμάτισε στην 13η θέση και στη γενική κατάταξη είναι 6ος με 17 βαθμούς ποινής.

Τέταρτος στο ξεκίνημα ο Μιτάκης

Προηγείται ο Τούρκος Αλικάν Καϊνάρ (2 β/π), με δεύτερο τον Ούγγρο Ζόμπορ Μπέρεκς (4 β/π) και τρίτο τον Ισπανό Χουάν Καρντόνα Μέντες (6 β/π), οποίοι κατά σειρά τερμάτισαν στην 2η ιστιοδρομία στις θέσεις 1η, 2η, 3η, όπως ακριβώς και στην πρώτη.

Θυμίζουμε πως ο Μιτάκης στην πρώτη κούρσα ήταν τέταρτος. Έτσι...έπεσε δυο θέσεις, είναι εκτός αλλά συνεχίζει την προσπάθειά του με στόχο το καλύτερο δυνατό.