Ολυμπιακός: Προπονητική «τεσσάρα» με την Κ19

Φιλικό με την Κ19 έδωσαν όλοι όσοι έχουν μείνει στον Ρέντη για προπόνηση.

Φιλικό παιχνίδι ανάμεσα στην πρώτη ομάδα και την Κ19 του Ολυμπιακού διεξήχθη το πρωί της Πέμπτης (10/10) στον Ρέντη.

Με τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο και ένα στο δεύτερο μέρος, οι «μεγάλοι» επικράτησαν των «μικρών» με 4-0.

Το σκορ άνοιξε ο Γκιγιέρμε με σουτ έξω από την περιοχή στο 15′, ενώ στο 21′ ύστερα από ωραία ατομική ενέργεια του Τοροσίδη από τα δεξιά, ο Μπρούνο με κοντινό πλασέ έγραψε το 2-0. Ο Βραζιλιάνος δύο λεπτά αργότερα από… εκτελεστής έγινε δημιουργός για να βρει δίχτυα ο Σουντανί στο 23'.

Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου ο Ραντζέλοβιτς με διαγώνιο δεξί σουτ.

Οι επιλογές του Μαρτίνς γι΄αυτό το προπονητικό φιλικό: Αλέν, Γκασπάρ, Τοροσίδης, Μπα, Παπαδόπουλος, Γκιγιέρμε (46' Ξενιτίδης), Μπενζιά (46' Γκερέρο), Ραντζέλοβιτς, Λοβέρα, Μπρούνο, Σουντανί (46' Ελ Αραμπί)

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αλέν έπαιξε με τους μικρούς και με την ανδρική ομάδα γκολκίπερ ήταν ο Καραργύρης.