«Διαλύθηκε» σε ένα 10λεπτο ο ΑΠΟΕΛ (3-1, vid)

Η κυπριακή ομάδα δέχθηκε τρία γκολ μέσα σε 10 λεπτά, ωστόσο το γκολ του Καζού στις καθυστερήσεις της δίνει ελπίδες για τον επαναληπτικό με τη λιθουανική Σούντουβα.

Καταστροφικό ήταν το πρώτο 20λεπτο του αγώνα του ΑΠΟΕΛ με αντίπαλο τη Σούντουβα στη Λιθουανία στο πλαίσιο του 1ου Προκριματικού του Τσάμπιονς Λιγκ.

Η κυπριακή ομάδα δέχθηκε τρία γκολ μέσα σε 10 λεπτά και μάλιστα από τον ίδιο παίκτη, τον Ριτζίνο Σισίλια, ο οποίος πέτυχε χατ-τρικ με τέρματα στο 9', στο 13' και στο 19'.

Τουλάχιστον ο ΑΠΟΕΛ κατάφερε να μειώσει σε 3-1 με τον Καζού στο 90'+4', διατηρώντας έτσι ελπίδες για τον επαναληπτικό.

ΣΟΥΝΤΟΥΒΑ (Τσεμπούριν): Κάρντουμ, Λεϊμόνας, Σβρλούγκα (58' Φίνκλερ), Ζιβάνοβιτς, Ματουλεβίτσιους, Σλάβιτσκας, Αζεβέδο, Βέρμπισκας (82' Ντίμπαλ), Τοπγκάσιτς (30' Βεζεβίτσιους), Γιανκάουσκας, Σισίλια.

ΑΠΟΕΛ (Μπαλταζάρ): Βάτερμαν, Μιλάνοφ (63' Νατέλ), Μερκής, Ταβάρες, Καζού, Μοράις, Σόουζα, Τάαμαρι, Ντελατόρε, Ντε Βινσέντι (46' Ποτέ), Σάλαϊ (46' Αλωνεύτης).