Καραμπάγκ - Ρακόφ 1-1: Πρόκριση για τους Πολωνούς που περιμένουν Άρη Λεμεσού

Με βάση το 3-2 του πρώτου ματς η Ρακόφ προκρίθηκε στην επόμενη φάση των προκριματικών του Champions League φέρνοντας ισοπαλία 1-1 κόντρα στην Καραμπάγκ.

Την πρόκριση για την επόμενη φάση των προκριματικών του Champions League πέτυχε η Ρακόφ που ήρθε ισόπαλη 1-1 στη ρεβάνς εκμεταλλευόμενη το 3-2 του πρώτου ματς.

Η Καραμπάγκ ήθελε καθαρή νίκη που θα τη έφερνε στην επόμενη φάση των προκριματικών του Champions League ανατρέποντας το 3-2 της πρώτη αναμέτρησης.

Η Ρακόφ άνοιξε το σκορ στο 52' με πανέμορφο σουτ του Τούντορ εξανεμίζοντας της ελπίδες πρόκρισης της Καραμπάγκ. Οκτώ λεπτά μετά ήρθε η ισοφάριση για την Καραμπάκ στο 60' με γκολ του Χίχα.

H Καραμπάγκ πίεσε για το γκολ που θα έστελνε το ματς στην παράταση, κάτι τέτοιο όμως δεν κατέστη δυνατό με το τελικό 1-1 να δίνει στη Ρακόφ την πρόκριση.

Να σημειωθεί ότι για την Ρακόφ αγωνίστηκαν σε όλο του 90λεπτο οι Σβάρνας και Παπανικολάου.

Στην επόμενη φάση οι Πολωνοί θα αντιμετωπίσουν τον Άρη Λεμεσού.

Όσον αφορά τις αναμετρήσεις που προηγήθηκαν σήμερα (2/8), η Ντιναμό Ζάγκρεμπ πέρασε νικηφόρα και από το Καζακστάν επικρατώντας με σκορ 2-0 της Αστάνα και στον γ' προκριματικό θα αντιμετωπίσει την ΑΕΚ.