Στρούγκα – Μπουντούτσνοστ 1-0: Ο Ιμπραΐμι έδειξε το δρόμο

Η Στρούγκα επιβλήθηκε 1-0 της Μπουντούτσνοστ με γκολ του Ιμπραΐμι κι έκανε το πρώτο βήμα για την πρόκριση στον 3ο προκριματικό γύρο του Conference League.

Το πρώτο βήμα για την πρόκριση στον 3ο προκριματικό γύρο του Conference League έκανε η Στρούγκα.

Ο σύλλογος της Βόρειας Μακεδονίας κέρδισε 1-0 εντός έδρας τη Μπουντούτσνοστ που τη βάζει σε θέση οδηγού ενόψει και της ρεβάνς στο Μαυροβούνιο την επόμενη εβδομάδα.

Το μοναδικό γκολ στο παιχνίδι πέτυχε για τους γηπεδούχους ο Ιμπραΐμι στο 30’, ενώ τόσο στο υπόλοιπο του πρώτου ημιχρόνου όσο και στην επανάληψη η Στρούγκα διασφάλισε το υπέρ της σκορ παρά τις ευκαιρίες της Μπουντούτσνοστ.