Coupe de France: Στα πέναλτι (9-8, κ.δ. 1-1) απέκλεισε η Ρεν την Μαρσέιγ!

Παρότι προηγήθηκε η Μαρσέιγ, στη Ρεν, όχι μόνο ισοφαρίστηκε 1-1 αλλά αποκλείστηκε στα πέναλτι χάνοντας 9-8 μ' αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να πάρουν την πρόκριση στους «16» του Coupe de France

Η Pεν έγινε τη τελευταία, χρονικά, ομάδα που προκρίθηκε στους «16» του Coupe de France αφού απέκλεισε στα πέναλτι την Μαρσέιγ μετά από ένα 90λεπτο που έληξε ισόπαλο 1-1.

Χρειάστηκαν όμως πρώτα 18 χτυπήματα και ν' αστοχήσει μόνο Ζιγκό από τους φιλοξενούμενους.

Στην κανονική διάρκεια της αναμέτρησης (που δεν ακολουθήθηκε από παράταση) οι Μαρσεγιέζοι προηγήθηκαν με τον Βερετούτ (29'), αλλά ισοφαρίστηκαν από τον Τεριέ `(53') με την αναμέτρηση να κρίνεται στη «ρώσικη ρουλέτα»

Στα αξιοσημείωτα ότι οι «ρενουά» είχαν χαμένο πέναλτι με τον Μπουριζό (απέκρουσε ο Πάου Λόπεθ) στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους.

Ο ίδιος παίκτης στη διαδικασία ευστόχησε.