Πρέστον - Νότιγχαμ 1-1: Νέα απώλεια βαθμών για τη Φόρεστ (βαθμολογία)

Nέα απώλεια βαθμών από τη Νότιγχαμ που έμεινε στο 1-1 εκτός έδρας με την Πρέστον για την 43η αγωνιστική της Championship.

Γι άλλο ένα ματς η Νότιγχαμ Φόρεστ προηγήθηκε αλλά δεν μπόρεσε να γευτεί τη νίκη αφού έμεινε στο 1-1 με την Πρέστον.

Το σκορ διαμορφώθηκε από τα πρώτα λεπτά της συνάντησης. Η ομάδα του Βαγγέλη Μαρινάκη προηγήθηκε στο 5΄με πέναλτι του πρώτου σκόρερ της, Λιούις Γκράμπαν (20ο φετινό γκολ).

Όμως η Πρέστον αντέδρασε και ισοφάρισε γρήγορα με τον Στόκλεϊ στο 15'. Στα υπόλοιπα λεπτά του αγώνα παρά τις προσπάθειες των δυο ομάδων η μπάλα δεν μπήκε στα δίχτυα.

Η Νότιγχαμ, τρεις αγωνιστικές πριν από το τέλος, εξακολουθεί να κρατά μια θέση στα πλέι οφ (παίζουν οι ομάδες που θα τερματίσουν στις θέσεις 3-6) αλλά η Σουόνσι εμφανίζεται απειλητική.