Μουντιάλ 2018: Γιόρτασε με 0-0 ο Παναμάς (vid)

Δείτε τον αποχαιρετιστήριο αγώνα με τον οποίο πανηγύρισε την πρώτη συμμετοχή σε Μουντιάλ.

Σε ματς που είχε χαρακτήρα φιέστας, Παναμάς και Βόρεια Ιρλανδία ήρθαν ισόπαλοι 0-0. Στο ματς, ο Παναμάς γιόρταζε την πρώτη συμμετοχή του σε παγκόσμιο Κύπελλο, αυτό της Ρωσίας και πριν από την έναρξη, δημιουργήθηκε φαντασμαγορική ατμόσφαιρα με δεκάδες πυροτεχνήματα πάνω από το στάδιο «Rommel Fernandez», σκηνικό που επαναλήφθηκε στο ημίχρονο.

Πυροτεχνήματα λοιπόν πριν από το ματς και στην ανάπαυλα αλλά άσφαιροι παίκτες στη διάρκεια του αγώνα στον αποχαιρετιστήριο αγώνα του Παναμά πριν αναχωρήσει για την Ευρώπη και συγκεκριμένα τη Νορβηγία όπου θα προετοιμαστεί για τους αγώνες του Μουντιάλ με Βέλγιο, Αγγλία και Τυνησία.

Η Βόρεια Ιρλανδία, η οποία δεν θα είναι στο Μουντιάλ, καρδιοχτύπησε στο 18ο λεπτό όταν οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι σε κεφαλιά του Μπάρσενς. Οι φιλοξενούμενοι βρήκαν ρυθμό στη συνέχεια αλλά δεν κατάφερα να απειλήσουν.