Φέγενορντ - Αϊντχόφεν 3-1: Αιχμάλωτη στο λιμάνι (vid+highlights)

H Αϊντχόφεν γνώρισε βαριά ήττα 3-1 στον εκτός έδρας αγώνα της με τη Φέγενορντ

Η Φέγενορντ νίκησε εύκολα 3-1 την Αϊντχόφεν για την 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος Ολλανδίας.

Η ομάδα του Άντβοκαατ καθάρισε το ματς από το πρώτο ημίχρονο όταν και προηγήθηκε με 3-0. Η PSV προσπάθησε να αντιδράσει στην επανάληψη αλλά το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει σε 3-1.

Στο 7΄ ο Χεερτρούιδα ο Ντίμερς με πλασέ άνοιξε το σκορ ενώ στο 26’ ο Μπερχάους με φοβερό σουτ έκανε το 2-0. Στο 41’ ο Τόουρνστρα βγήκε στην κόντρα και ο Λίνσεν μόνος με τον Εμβογκό έγραψε το 3-0.

Η Αϊντχόφεν μείωσε στο 56ο λεπτό με κεφαλιά του Σανγκαρέ. Με την ήττα αυτή η αντίπαλος του Ολυμπιακού στους «32» του Europa League έχασε κι άλλο έδαφος στο κυνήγι του Άγιαξ.

Η 11αδα της Αϊντχόφεν: Εμβογκό, Ντάμφρις, Τέζε, Μποσκάλι, Μαξ (79′ Βέρτεσεν), Σανγκαρέ, Ροσάριο, Τόμας (59′ Ιχατάρεν), Μάουρο Ζούνιορ, Ζάχαβι, Μάλεν