Παρθενικό γκολ ο Μαυροπάνος με Στουτγκάρδη στο Κύπελλο Γερμανίας κατά της Μπερλίνερ Ντίναμο!

Ο Κωνσταντίνος Μαυροπάνος πέτυχε το παρθενικό του τέρμα, ως παίκτης της Στουτγκάρδης, στο πρώτο του ματς της τρίτης του σεζόν (2021-22), με τους Σουηβούς, στο 6-0, του Κυπέλλου, στο Βερολίνο, επί της Ντιναμό.

Μετά από δύο σεζόν, ως παίκτης της Στουτγκάρδης, δίχως τέρμα, ο Ντίνος Μαυροπάνος άνοιξε... λογαριασμό σκοραρίσματος, με τους Σουηβούς, στο παρθενικό τους ματς στην σεζόν 2021-22!

Ο Έλληνας διεθνής αμυντικός πέτυχε το πρώτο του γκολ στο εκτός έδρας ματς Κυπέλλου κόντρα στην Μπερλίνερ Ντιναμό κάνοντας το 0-3, με την ομάδα του να... εξαερώνει, με 6-0, τους πρωτευουσιάνους (που αγωνίζονται στην 4η Κατηγορία) και να παίρνει την πρόκριση στο 2ο γύρο.

Ο 23χρονος αμυυντικός ήταν στο αρχικό σχήμα και σκόραρε, στο 53ο λεπτό, με ωραία καρφωτή κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι, μετά από κόρνερ, πριν γίνει, 10 λεπτά αργότερα, αλλαγή.