La Liga: «Πισωγύρισμα» για τη Μπέτις, 0-2 από τη Βιγιαρεάλ

Η Βιγιαρεάλ έκανε ένα «σπουδαίο» διπλό ενόψει συνέχειας, επικρατώντας της Μπέτις με 0-2 και συνεχίζει τη προσπάθεια για «αναρρίχηση» στη βαθμολογία της La Liga.

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη για τη Βιγιαρεάλ, η οποία επικράτησε της Μπέτις με 0-2 μέσα στην Ανδαλουσία, βάζοντας την ομάδα του Πελεγκρίνι σε… μπελάδες. Το σκορ άνοιξε ο Πάου Τόρες στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου (41’), δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του.

Παρά τις προσπάθειες των «πρασίνων», η ισοφάριση δεν ήρθε ποτέ, ενώ στο 83’ ο Ετιέν Καπού διπλασίασε τα γκολ των φιλοξενούμενων, που έφυγαν από το «Μπενίτο Βιγιαμαρίν» με ένα πολύ καλό... τρίποντο ενόψει συνέχειας.