Κύπελλο Τουρκίας: Η Φενέρ αποκλείστηκε (0-1) από την Καϊσέρισπορ

Η Φενέρμπαχτσε του Δημήτρη Πέλκα (πέρασε ως αλλαγή στο 50’) αποκλείστηκε στο Κύπελλο Τουρκίας. Έχασε με 1-0 από την Καϊσέρισπορ που έπαιζε με δέκα παίκτες!

Μία ακόμη «σφαλιάρα» για την Φενέρμπαχτσε του Δημήτρη Πέλκα. Αν και έπαιζε σε όλο το δεύτερο ημίχρονο με παίκτη παραπάνω, ηττήθηκε στην έδρα της με 1-0 από την Καϊσέρισπορ και αποκλείστηκε από τη συνέχεια στο Κύπελλο Τουρκίας.

Στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, οι φιλοξενούμενοι πήραν τη νίκη με γκολ του Ραμαζάν Τσιβελέκ. Ο Δημήτρης Πέλκας, ο οποίος είχε αποδοκιμαστεί στο προηγούμενο ματς κόντρα στη Μπασακσεχίρ, πέρασε ως πρώτη αλλαγή στο 50ο λεπτό.