Τουρκία: Στους «8» με... ρεζέρβες Μπακασέτα και Σιώπη η Τραμπζονσπόρ

Με τους Μπακασέτα και Σιώπη να παίζουν ως αλλαγές, η Τραμπζονσπόρ δυσκολεύτηκε αλλά τελικά προκρίθηκε εις βάρος της Ντενιζλσισπόρ στους «8» του Κυπέλλου Τουρκίας.

Με τον Τάσο Μπακασέτα να μπαίνει στο ματς στο 63ο λεπτό και τον Μανώλη Σιώπη στο 78ο, η Τραμπζονσπόρ λύγισε 2-1 της Ντενιζλισπόρ εκτός έδρας και προκρίθηκε στα προημιτελικά του τουρκικού Κυπέλλου.

Η ομάδα της Τραπεζούντας προηγήθηκε με τον Τουρκμέν στο 8’, με τους γηπεδούχους να φέρνουν το ματς στα ίσα με γκολ του Τσετσένογλου στο 58ο λεπτό της αναμέτρησης.

Εντέλει, ο Κουασί έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στην Τράμπζον στο 77’, με την ομάδα του Αμπντουλάχ Αβτσί να διατηρεί μέχρι τέλους το προβάδισμα και να «τσεκάρει» εισιτήριο για την τελική οχτάδα.