Coppa Italia: Προκρίσεις για Άσκολι, Μπάρι, Πάρμα και Μόντσα

Άσκολι, Μπάρι, Πάρμα και Μόντσα προκρίθηκαν στη φάση των «32» του Coppa Italia.

Την πρόκριση στη επόμενη φάση του Copa Italia πήρε η Άσκολι που επικράτησε εκτός έδρας με 3-2 της Βενέτσια σε ένα ματς που ήταν συγκλονιστικό στα τελευταία λεπτά του όταν και σημειώθηκαν τρία γκολ.

Η Μπάρι από την άλλη είχε εύκολο έργο απέναντι στη Βερόνα, την οποία και νίκησε με σκορ 4-1 εκτός έδρας.

Η Πάρμα από την πλευρά της χάρη σε δύο γκολ που σημείωσε στο δεύτερο ημίχρονο ξεπέρασε το εμπόδιο της Σαλερνιτάνα.

Η Μόντσα πήρε δύσκολη πρόκριση απέναντι στη Φροζινόνε, διότι αφού προηγήθηκε 2-0 στο πρώτο ημίχρονο με δύο πέναλτι, δέχτηκε την ισοφάριση στην επανάληψη, αλλά πήρε τη νίκη με γκολ του Γκιτκάικερ στο 84’.

Κυριακή 7/8

Βενέτσια-Άσκολι 2-3

88’, 89’ Μικάελσον - 36’ Σάριτς, 70’ Φαλζερανο, 90+1 αυτ. Μπαουντουίν

Βερόνα-Μπάρι 1-4

16’ Λασανά – 30’ Φολορούνσο, 44’, 53’ πεν., 78’ Τσεντίρα

Σαλερνιτάνα-Πάρμα 0-2

58’ Καμαρά, 73’ Μιχάιλα

Μόντσα-Φροζινόνε 3-2

25’ πεν. Βαλότι, 43’ πεν. Καπράρι, 84’ Γκιτκάικερ – 52’ Χαουντί, 56’ Κονέ