Serie A: «Σεφτέ» η Μπολόνια, πρώτος βαθμός (1-1) για τη Μόντσα, «διπλό» η Ουντινέζε και τετράδα

Η Μπολόνια υπό το βλέμμα του Μότα (ήταν στην εξέδρα) κέρδισε 2-1 τη Φιορεντίνα και πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στη φετινή Serie A. Κέρδισε στις καθυστερήσεις η Ουντινέζε. Πρώτος βαθμός για τη Μόντσα.

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από τη Φιορεντίνα, η Μπολόνια επικράτησε 2-1 με τον νέο προπονητή, Τιάγκο Μότα στην εξέδρα. Ο Μαρτίνες στο 54’ από κοντά άνοιξε το σκορ αλλά η Μπολόνια (έπαιξε στο β’ ημίχρονο ο Λυκογιάννης) με γκολ των Μπάροου (59’ σουτ μετά το λάθος του Ίγκορ, ο οποίος αποβλήθηκε στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων), Αρναούτοβιτς (62’) γύρισε τούμπα το ματς και κράτησε τη νίκη (πρώτη της σεζόν).

Η Ουντινέζε πέρασε από την έδρα της Σασουόλο (βασικός ο Κυριακόπουλος) που άνοιξε το σκορ αλλά έμεινε με δέκα παίκτες και έχασε τον βαθμό στις καθυστερήσεις (1-3).

Η Μόντσα ύστερα από πέντε ήττες, πήρε τον πρώτο της βαθμό στο πρωτάθλημα (1-1 με τη Λέτσε).