Χετάφε-Ρεάλ Σοσιεδάδ 2-1: Πρώτη νίκη στην σεζόν δια... χειρός Ουνάλ

Η Χετάφε με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ενές Ουνάλ επικράτησε με 2-1 της Ρεάλ Σοσιεδάδ φθάνοντας στην πρώτη της νίκη στην φετινή La Liga.

«Ανώμαλη προσγείωση» για την Ρεάλ Σοσιεδάδ! Οι κυανόλευκοι μετά το διπλό στο Ολντ Τράφορντ έπεσαν πάνω σε έναν εξαιρετικό Ενές Ουνάλ ο οποίος με ένα γκολ και μία ασίστ οδήγησε την Χετάφε στην πρώτη της φετινή νίκη, με 2-1.

Ο Τούρκος κυνηγός άνοιξε το σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου και μοίρασε την ασίστ από την οποία ο Αλενιά έγραψε το 2-0 στο 48΄. Μάλιστα οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να έχουν ανοίξει νωρίτερα το σκορ εάν ο Μαγιοράλ είχε ευστοχήσει από το σημείο του πέναλτι στο 14΄αλλά ο Ρεμίρο είπε "όχι".

Η Σοσιεδάδ κατάφερε μόνο να μειώσει σε 2-1 με τον Μέντες στο 50΄.