Χτύπησε ο Κουτρόνε της Μίλαν

Τραυματίστηκε στο παιχνίδι της εθνικής Ελπίδων της Ιταλίας και όλα δείχνουν πως θα χάσει το ματς με την Κάλιαρι, αλλά δεν πρόκειται για κάτι σοβαρό.

Άσχημα είναι τα νέα που ήρθαν από το παιχνίδι της εθνικής Ελπίδων της Ιταλίας με αντίπαλο την αντίστοιχη της Αλβανίας. Ο Πάτρικ Κουτρόνε τραυματίστηκε στο 34ο λεπτό της αναμέτρηση με αποτέλεσμα να γίνει αναγκαστική αλλαγή.

Σύμφωνα με τις πρώτες εκτιμήσεις που του ιατρικού επιτελείου η κατάσταση του νεαρού επιθετικού δεν φαίνεται να είναι τόσο σοβαρή. Έχει έναν ελαφρύ τραυματισμό στον αστράγαλο και είναι αμφίβολη η συμμετοχή του στον αγώνα της Κυριακής με την Κάλιαρι.

Ο Πάτρικ Κουτρόνε είναι ο άνθρωπος που είχε σκοράρει στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης με αντίπαλο τη Ρόμα και είχε χαρίσει τη νίκη στη Μίλαν σε εκείνο το παιχνίδι με σκορ 2-1. Όπως αναφέρουν τα ιταλικά Μέσα ο Γκατούζο στο ματς με την Κάλιαρι δεν θα ρισκάρει να τον χρησιμοποιήσει.