Serie A: Η Σασουόλο «διέσυρε» τη Μίλαν με 5-2 (highlights)

Η Σασουόλο επικράτησε εκτός έδρας της Μίλαν με 5-2 για την 20ή αγωνιστική της Serie A.

Βαριά εντός έδρας ήττα γνώρισε η Μίλαν από τη Σασουόλο με σκορ 5-2. Η άμυνα των «ροσονέρι» βρέθηκε σε κακή μέρα αφού στο πρώτο μισάωρο δέχτηκε τρία γκολ.

Αρχικά ο Ντεφρέλ έκανε το 1-0 στο 19' και στη συνέχεια σκόραραν οι Φρατέζι (21') και Μπεράρντι (30'). Ο Ζιρού στο 24ο λεπτό είχε μειώσει προσωρινά για τους γηπεδούχους σε 2-1.

Στο 49ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι έκαναν το 4-1 χάρη σε πέναλτι του Λοριαντέ, ενώ ο Ενρίκε στο 79ο λεπτό ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 5-1. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Οριγκί στο 81'.

Έμπολι-Τορίνο 2-2

(37' Λουπέρτο, 69' Μαρίν - 82' Ρίτσι, 85' Σανάμπρια)

Κρεμονέζε-Ίντερ 1-2

(11' Οκερέκε - 21', 65' Λαουτάρο Μαρτίνες)

Αταλάντα-Σαμπντόρια 2-0

42' Μέλε, 57' Λόοκμαν