Σαντχάουζεν - Φράιμπουργκ 0-2: Πέρασε δύσκολα στο τέλος

Η Φράιμπουργκ δυσκολεύτηκε στην έδρα της Σαντχάουζεν, αλλά πήρε τη νίκη (2-0)στο φινάλε  και μαζί την πρόκριση στους «8» του Κυπέλλου Γερμανίας

Μετά τις Μπάγερν, Λιψία, Στουτγκάρδη και Ουνιόν Βερολίνου, άλλη μία ομάδα από την Μπουντεσλίγκα, η Φράιμπουργκ, συνεχίζει στην προημιτελική φάση του γερμανικού Κυπέλλου.

Επικράτησε δύσκολα με 2-0 στην έδρα της Σαντχάουζεν καθώς παρά την υπεροχή της και τις πολλές ευκαιρίες βρήκε τελικά το γκολ στο 87' με τέρμα του Λίνχαρντ. Ενώ επισφράγισε την πρόκριση με ένα γκολ του Πέτερσεν στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Απόψε (7/2-21.45) διεξάγεται ακόμη μία αναμέτρηση για τη φάση των «16» με την Άιντραχτ Φρανκφούρτης να υποδέχεται την Ντάρμσταντ.