Βαγιαδολίδ-Οσασούνα 0-0: Έλειψε μόνο το γκολ

Βαγιαδολίδ και Οσασούνα έμειναν στο 0-0 σε ένα παιχνίδι που οι γηπεδούχοι έχασαν αρκετές ευκαιρίες για να σκοράρουν.

Αυτό που έλειψε από το παιχνίδι ανάμεσα σε Βαγιαδολίδ και Οσασούνα ήταν το γκολ με τις δύο ομάδες να μένουν στο 0-0. Έχοντας ως δεδομένο την εικόνα του αγώνα εάν κάποια ομάδα αδικείται από αυτό το 0-0 τότε αυτή είναι η Βαγιαδολίδ.

Οι γηπεδούχοι ήταν πολύ καλύτεροι από την Οσασούνα και ειδικά στο πρώτο ημίχρονο όταν οι φιλοξενούμενοι δεν είχαν ούτε τελική προσπάθεια στο ενεργητικό τους. Στην επανάληψη η Βαγιαδολίδ πίεσε και έψαξε το γκολ, αλλά δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες που δημιούργησε κι έμεινε στο 0-0.