Κύπελλο Κύπρου: Κράτησε ελπίδες η Πάφος, φαβορί η Ομόνοια (1-1)

Η Πάφος ισοφάρισε στις καθυστερήσεις την Ομόνοια (1-1) και η πρόκριση στον τελικό του Κυπέλλου στην Κύπρο παρέμεινε ανοιχτή.

Ο Ζάιρο στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ισοφάρισε το γκολ του Λοΐζου από το 4' και έτσι Πάφος και Ομόνοια αναδείχτηκαν ισόπαλες 1-1 στον πρώτο ημιτελικό αγώνα τους για το κυπριακό Κύπελλο.

Όλα θα κριθούν για την πρόκριση στον τελικό στη ρεβάνς του ΓΣΠ (26/4) , ενώ ανοιχτό είναι και το άλλο ζευγάρι ανάμεσα σε Ολυμπιακός Λευκωσίας και ΑΕ Λεμεσού μετά το 0-0 του πρώτου αγώνα.

Η Ομόνοια ήταν καλύτερη στο ξεκίνημα και έφτασε κοντά στο στόχο της νίκης, αλλά παραμένει φαβορί παρά την ισοφάριση στο τέλος. Η Πάφο που έπαιξε με παίκτη παραπάνω από το 83' λόγω αποβολής του Μπεζούς είχε αρκετές ευκαιρίες για να φτάσει στο γκολ νωρίτερα από το φινάλε της αναμέτρησης.