Νότιγχαμ Φόρεστ: Το... deja vu με την Σαουθάμπτον 28 χρόνια μετά (vid)

Το χθεσινό 4-3 της Νότιγχαμ Φόρεστ επί της Σαουθάμπτον ξύπνησε μνήμες... τριών δεκαετιών στους φίλους των «κόκκινων».

Σαν να είχαν ξαναδεί το ματς με την Σαουθάμπτον ένιωθαν χθες οι φίλοι της Νότιγχαμ Φόρεστ. Γιατί; Γιατί όντως το είχαν ξαναδεί, 28 χρόνια πριν! Οι «κόκκινοι» νίκησαν με 4-3 τους «Αγίους» ενώ είχαν βρεθεί να προηγούνται με 3-1 στο πρώτο ημίχρονο.

Η τελευταία φορά που η Νότιγχαμ Φόρεστ πέτυχε 3 γκολ σε ένα ημίχρονο στην Premier League ήταν ξανά κόντρα στην Σαουθάμπτον, πριν από σχεδόν τρεις δεκαετίες, στις 19 Αυγούστου του 1995.

Μάλιστα, και τότε το «Δάσος» προηγούταν με 3-1 στο ημίχρονο ενώ και το τελικό σκορ ήταν 4-3 όπως ακριβώς και στο χθεσινό παιχνίδι!

Για την ιστορία εκείνη την σεζόν η Νότιγχαμ Φόρεστ τερμάτισε στην 9η θέση ενώ η Σαουθάμπτον στην 17η, μένοντας στην κατηγορία έναντι της... Μάντσεστερ Σίτι που υποβιβάστηκε ως 18η.