Bundesliga: Η Στουτγκάρδη ισοπέδωσε τη Φράιμπουργκ (5-0), εντυπωσιακή η Λεβερκούζεν (5-1)

Η Φράιμπουργκ, αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Europa League, γνώρισε βαριά ήττα (5-0) από τη Στουτγκάρδη. Ασταμάτητη η Λεβερκούζεν.

Η Στουτγκάρδη ισοπέδωσε τη Φράιμπουργκ για την 3η αγωνιστική της Bundesliga (5-0). Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στην πρεμιέρα της φάσης των ομίλων του Europa League, είχε δυο νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια αλλά σήμερα (2/9) παρουσιάστηκε αγνώριστη και δέχθηκε πέντε τέρματα.

Η Στουτγκάρδη έκανε τρεις φάσεις στο πρώτο 20λεπτο τρία γκολ και ήταν μπροστά 3-0 στο 19’! Οι Φιούριχ, Γκιρασί έκαναν ότι ήθελαν την άμυνα της Φράιμπουργκ που δέχθηκε ακόμη δυο τέρματα στην επανάληψη, αν και είχε φάσεις, την κατοχή της μπάλας, ωστόσο τα πάντα τελείωσαν στο πρώτο 20λεπτο όταν και δέχθηκε τρία γκολ χωρίς να το καταλάβει.

Από εκεί και πέρα, συνεχίζει να εντυπωσιάζει η Λεβερκούζεν του Τσάμπι Αλόνσο που έκανε το τρία στα τρία (5-1 την Ντάρμσταντ) και είναι στην κορυφή της βαθμολογίας.

Η Βέρνερ Βρέμης συνέτριψε 4-0 τη Μάιντς και πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα. Η Χοφενχάιμ έκανε την ανατροπή (3-1) κόντρα στη Βόλφσμπουργκ και συνεχίζει να πατάει καλά τις πρώτες αγωνιστικές.

Η Άουγκσμπουργκ δυο φορές προηγήθηκε με αντίπαλο την Μπόχουμ αλλά ισάριθμες απάντησε ο Ασάνο.