Λας Πάλμας - Ράγιο Βαγιεκάνο 0-1: Επιστροφή στις νίκες με γκολ-πέναλτι στις καθυστερήσεις

Η Ράγιο Βαγιεκάνο απέδρασε με το διπλό από τα Κανάρια Νησιά, επικρατώντας με 1-0 της Λας Πάλμας χάρη σε γκολ στα… χασομέρια για τη 10η αγωνιστική της La Liga.

Σπουδαία νίκη και επιστροφή στα τρίποντα για τη Ράγιο Βαγιεκάνο στη La Liga. Οι Μαδριλένοι επικράτησαν με γκολ - πέναλτι του Μπεμπέ στις καθυστερήσεις επί της Λας Πάλμας στα Κανάρια Νησιά και επέστρεψαν στις νίκες μετά από σχεδόν 40 μέρες. Η τελευταία φορά που είχαν κερδίσει ήταν στις 15 Σεπτεμβρίου και από τότε μετρούσαν τέσσερις ισοπαλίες.

Η Λας Πάλμας είχε την ευκαιρία να σκοράρει στο πρώτο ημίχρονο, αλλά έχασε πέναλτι με τον Ελ Χαντάντι στο 34'.