Ο Μπέσα σταμάτησε το σερί της Γιουβέντους (vid)

Η Τζένοα ήταν η ομάδα που κατάφερε να βάλει «φρένο» στη Γιουβέντους.

Οι «ροσομπλού» απέσπασαν από την «Κυρία» ισοπαλία με σκορ 1-1 στο «Allianz Stadium» στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής, αποδεικνύοντας ότι η ομάδα του Κριστιάνο Ρονάλντο δεν είναι... άτρωτη, αφού μέχρι σήμερα μετρούσε 8 νίκες!

Ο Πορτογάλος στο 16ο λεπτό σημάδεψε το δοκάρι και στο 18' έβαλε τη Γιουβέντους μπροστά στο σκορ, όμως ο Μπέσα στο 67ο λεπτό με μια τρομερή κεφαλιά χάρισε στη Τζένοα τον βαθμό της ισοπαλίας.

Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να βρουν το γκολ της νίκης όμως η Τζένοα αντιστάθηκε και τελικά κατάφερε να πάρει έναν πολύτιμο βαθμό σε μια έδρα που δεν θα είναι τόσο... φιλόξενη και για τις άλλες ομάδες της Serie A.