Τζένοα - Ρετζιάνα 2-1 στην παρ.: Πρόκριση στους «16» του Κυπέλλου και στον δρόμο της Λάτσιο

Η Τζένοα νίκησε 2-1 στην παράταση τη Ρετζιάνα και θα αντιμετωπίσει πλέον τη Λάτσιο στους «16» του Coppa Italia.

Την πρόκρισή της στους «16» του Coppa Italia πανηγύρισε η Τζένοα.

Η ομάδα της Γένοβας επιβλήθηκε 2-1 στην παράταση της Ρετζιάνα και θα αντιμετωπίσει πλέον στον επόμενο γύρο του θεσμού τη Λάτσιο.

Η Ρετζιάνα άνοιξε το σκορ στο «Λουίτζι Φεράρις» στο 37’ με το τέρμα που σημείωσε ο Τζαμάνκα, αλλά οι γηπεδούχοι έφτασαν στην ισοφάριση στο 53’ με τον Χαρπς και με το 1-1 οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν τελικά στην παράταση.

Στον επιπλέον χρόνο η Τζένοα πέτυχε τελικά και το 2-1 στο 99’ με τον Γκούντμουντσον, που έμελλε να της χαρίσει και την πρόκριση στους «16».