Χετάφε - Ράγιο Βαγεκάνο 0-2: Με Καμέγιο σε παιχνίδι-ροντέο με 3 κόκκινες και 9 κίτρινες!

Η Ράγιο Βαγεκάνο επικράτησε 2-0 εκτός έδρας της Χετάφε για την 19η αγωνιστική της La Liga.

Στο 40' οι γηπεδούχοι έμειναν με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Λατάσα με δεύτερη κίτρινη κάρτα σε διάστημα 17 λεπτών. Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου ο Καμέγιο έκανε το 0-1 και τα πράγματα έγιναν ακόμα πιο δύσκολα για την Χετάφε με το ξεκίνημα της επανάληψης. Στο 47' και πάλι ο Καμέγιο έκανε το 0-2, ενώ αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Γκρίνγουντ στο 50'!

Στο 70' ο Νταμιάν Σοάρες αντικαταστάθηκε και βγαίνοντας από το γήπεδο αντίκρισε την κόκκινη κάρτα του διαιτητή! Αυτή ήταν η πρώτη ήττα για τη Χετάφε μετά από 2 νίκες και μία ισοπαλία και πρώτη εντός έδρας, ενώ η Ράγιο Βαγεκάνο χαμογέλασε μετά από 8 αγωνιστικές διάστημα στο οποίο είχε μόλις 4 βαθμούς στο ενεργητικό της.