Ο Ράσφορντ «λύτρωσε» τη Γιουνάιτεντ (vid)

Ο Μάρκους Ράσφορντ ήταν ο άνθρωπος που πέρασε ως αλλαγή στον αγώνα της Μπόρνμουθ με την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και «λύτρωσε» την ομάδα του, σημειώνοντας το νικητήριο γκολ του αγώνα (1-2) στις καθυστερήσεις.

Οι γηπεδούχοι «πάγωσαν» στo 94', σε έναν αγώνα που προηγήθηκαν με το γκολ του Ουίλσον στο 11ο λεπτό, όμως τελικά δεν άντεξαν στην πίεση των «κόκκινων διαβόλων».

Οι ποδοσφαιριστές του Ζοζέ Μουρίνιο ισοφάρισαν με τον Μάρσιαλ στο 35' και στην επανάληψη είχαν την υπεροχή και ανέβασαν αισθητά την απόδοσή τους παίρνοντας στο τέλος τους τρεις βαθμούς, σε έναν αγώνα που με την εικόνα του πρώτου μέρους έδειχνε να γέρνει προς τους γηπεδούχους.

Με τη νίκη της αυτή η Γιουνάιτεντ έφτασε τους 20 πόντους και συγκατοικεί με την Μπόρνμουθ στην βαθμολογία.