Μπενζεμά: Σκόραρε… σε λάθος τέρμα (vid)

Ο Καρίμ Μπενζεμά με μία εξαιρετική κεφαλιά πέτυχε... αυτογκόλ στο ματς της Αλ Ιτιχάντ με τη Νάβμπαχορ στο ασιατικό Champions League.

Την εκτελεστική του δεινότητα έδειξε ο Καρίμ Μπενζεμά στον αγώνα της Αλ Ιτιχάντ με τη Νάβμπαχορ Νάμανγκαν του Ουζμπεκιστάν για το ασιατικό Champions League.

Μόνο που ο Γάλλος επιθετικός σκόραρε… σε λάθος εστία με μία εντυπωσιακή κεφαλιά. Ο πρώην φορ της Ρεάλ Μαδρίτης βρήκε δίχτυα στο 25ο λεπτό της συνάντησης στην προσπάθειά του να απομακρύνει τη μπάλα από την περιοχή της ομάδας.

Λίγο αργότερα βέβαια, διόρθωσε το λάθος του, αφού από δική του ασίστ ο
Αμπντεραζάκ Χαμντάλα πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης για την Αλ Ιτιχάντ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου (1-1), με το ματς να είναι σε εξέλιξη.