Premier League: Μοιράστηκαν τον βαθμό στο φινάλε Γιουνάιτεντ και Μπρέντφορντ

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ αν και άνοιξε το σκορ στο 96’ με τον Μάουντ αναδείχτηκε ισόπαλη 1-1 με την Μπρέντφορντ, η οποία ισοφάρισε στο 99’ με τον Άγερ. Τα αποτελέσματα της 30ης αγωνιστικής στην Premier League.

Πολύτιμους πόντους απώλεσε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στη μάχη που δίνει για τη διεκδίκηση ενός ευρωπαϊκού «εισιτηρίου» στην Premier League. Οι «κόκκινοι διάβολοι» αναδείχτηκαν ισόπαλοι 1-1 με την Μπρέντφορντ για την 30η αγωνιστική στον θεσμό, πριν τα ματς που ακολουθούν στην κατηγορία κόντρα σε Τσέλσι (4/4) και Λίβερπουλ (7/4).

Η ομάδα του Έρικ Τεν Χαγκ έκανε το 0-1 στο 96’ με το τέρμα που σημείωσε ο Μάουντ. Κι όμως στα εναπομείναντα λεπτά των καθυστερήσεων δεν κατάφερε να διασφαλίσει το υπέρ της σκορ και είδε τους γηπεδούχους να απαντούν στο 99’ με τον Άγερ και να παίρνουν τον πόντο.

Νωρίτερα, η Άστον Βίλα κέρδισε 2-0 τη Γουλβς στο Μπέρμιγχαμ και διατηρήθηκε στην πρώτη τετράδα του βαθμολογικού πίνακα. Τα «λιοντάρια» άνοιξαν το σκορ στο 36’ με τον Ντιαμπί και στο 65’ διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Κονσά, ενώ για τους «λύκους» αυτή ήταν η δωδέκατη ήττα τους στο πρωτάθλημα αλλά και η δεύτερη συνεχόμενη μακριά από το «Μολινό».