Τσέλσι-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 4-3: Τι ανατροπή και τι ματσάρα ήταν αυτή

Συγκλονιστικό παιχνίδι και επική ανατροπή στην ανατροπή από την Τσέλσι που επικράτησε με σκορ 4-3 της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Απίστευτο σκηνικό στο «Στάμφορντ Μπριτζ» σε ένα ματς που θα μείνει στην ιστορία, σε ένα παιχνίδι που μνημονεύεται για χρόνια. Η Τσέλσι νίκησε τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με σκορ 4-3 σε ένα παιχνίδι που έγινε η ανατροπή της ανατροπής. Απίθανο παιχνίδι με την Τσέλσι να πανηγυρίζει μία επική νίκη με δύο γκολ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η Τσέλσι ξεκίνησε εντυπωσιακά το ματς και στο 19' ήταν μπροστά στο σκορ με 2-0 χάρη σε γκολ των Γκάλακερ (4') και Πάλμερ (19'). Στη συνέχεια ο ρυθμός άνοιξε πολύ με τη Γιουνάιτετ να ψάχνει το γκολ που θα την βάλει στο παιχνίδι και το πέτυχε αυτό με τον Καμάτσο στο 34'. Στο 39' ο Φερνάντες έφερε το ματς στα ίσια και η Μάντσεστερ είχε επιστρέψει.

Το ματς είχε εντυπωσιακό ρυθμό με τις ευκαιρίες να διαδέχονται η μία την άλλη και στο 67' ο Καμάτσο σκόραρε με κεφαλιά για το 2-3 επιβεβαιώνοντας πως η Γιουνάιτεντ ήθελε να πάρει τα ηνία του ματς. Στη συνέχεια ο ρυθμός έπεσε αρκετά και η Μάντσεστερ δεν κινδύνευε από την αντίπαλο της.

Όλα αυτά μέχρι το 90'+7' όταν ο Νταλό ανέτρεψε τον Μαντουέκε που μπήκε στην περιοχή από δεξιά. Έτσι οι «μπλε» κέρδισαν το πέναλτι και ο Πάλμερ στο 100' ευστόχησε και έκανε το 3-3. Κάπου εκεί όλοι πίστεψαν ότι η Τσέλσι έσωσε τουλάχιστον τον βαθμό, αλλά ο Πάλμερ δεν είχε πει την τελευταία του λέξη και στο 101' με σουτ και μετά από κόντρα η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα για το 4-3.