Ο Μπενζεμά απέκλεισε τον Δώνη

Η Αλ Ιτιχάντ είδε ξανά τον Καρίμ Μπενζεμά να σκοράρει μετά από τρεις μήνες και πέρασε στον τελικό του αραβικού Σούπερ Καπ αποκλείοντας την Αλ Γουέχντα του Γιώργου Δώνη.

Στον τελικό του αραβικού Σούπερ Καπ πέρασε η Αλ Ιτιχάντ του Καρίμ Μπενζεμά νικώντας με 2-1 την Αλ Γουέχντα του Γιώργου Δώνη, ο οποίος έχει πειστεί από τους παίκτες του να παραμείνει έως το τέλος της σεζόν παρά την επιθυμία του να αποχωρήσει. Και έδωσε πραγματική μάχη για τη διάκριση.

Παρόλο που ο Μπενζεμά σκόραρε μόλις στο 1ο λεπτό και ξαναβρήκε δίχτυα μετά από τρεις άγονους μήνες. Αλλά και με την Αλ Ιτιχάντ να βρίσκει και δεύτερο γκολ στο πρώτο μέρος και να δείχνει ότι θα επικρατήσει άνετα.

Η ομάδα του Έλληνα τεχνικού έχασε πέναλτι στις καθυστερήσεις, αμέσως μετά μείωσε, αλλά δεν είχε άλλο χρόνο να στείλει το ματς στην παράταση.