Άιντραχτ Φρανκφούρτης - Άουγκσμπουργκ 3-1: Άλμα εξάδας

Η Άιντραχτ Φρανκφούρτης νίκησε με 3-1 την Άουγκσμπουργκ για την 30η αγωνιστική της Bundesliga.

Σημαντική νίκη για την έκτη θέση κατέκτησε η Άιντραχτ Φρανκφούρτης κόντρα στην Άουγκσμπουργκ με 3-1. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 13ο λεπτό με τον Βάργκας, όμως δεν μπόρεσαν να διατηρήσουν το προβάδισμά τους.

Οι «αετοί» ήταν καταιγιστικοί στο δεύτερο μέρος και έφτασαν στην ανατροπή. Ο Σαϊμπί ισοφάρισε στο 55ο λεπτό και έξι λεπτά μετά ο Εκιτικέ πέτυχε το 2-1.

Στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων η Άιντραχτ πέτυχε και τρίτο γκολ με δράστη τον Μαρμούς. Έτσι διαμορφώθηκε το τελικό αποτέλεσμα.

Το προφίλ της 30ης αγωνιστικής:

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (19/4)

Άιντραχτ - Άουγκσμπουργκ 3-1 (55' Σαϊμπί, 61' Εκιτικέ, 90'+5' Μάρμους - 13' Βάργκας)