Ουντινέζε - Ρόμα 1-2: Ο Κριστάντε «λύτρωσε» τους Ρωμαίους στις καθυστερήσεις

Η Ρόμα πέρασε από την έδρα της Ουντινέζε με 2-1 για την 32η αγωνιστική της Serie A.

Στις 14 Απριλίου είχε ξεκινήσει ο αγώνας της Ουντινέζε με τη Ρόμα για την 32η αγωνιστική της Serie A. Στο 71ο λεπτό ο Εντικά κατέρρευσε στον αγωνιστικό χώρο και η αναμέτρηση διακόπηκε.

Απόψε το παιχνίδι συνεχίστηκε από εκεί που είχε σταματήσει με το σκορ να είναι στο 1-1. Η ισοπαλία έμοιαζε να μένει έως το φινάλε του αγώνα, ωστόσο οι Ρωμαίοι δεν τα παράτησαν.

Στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ντιμπάλα εκτέλεσε κόρνερ και ο Κριστάντε με ωραία κεφαλιά νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και χάρισε τους τρεις βαθμούς στους φιλοξενούμενους.

Οι «τζιαλορόσι» συνεχίζουν την πέμπτη θέση της βαθμολογίας και απέχουν τέσσερις πόντους από τη Μπολόνια που είναι τέταρτη και βρίσκεται σε τροχιά Champions League.