Φροζινόνε-Σαλερνιτάνα 3-0: Πήρε ανάσα

Πολύ σημαντική νίκη πέτυχε η Φροζινόνε που επικράτησε με σκορ 3-0 της Σαλερνιτάνα και πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα.

Ένα καλό πρώτο ημίχρονο αποδείχτηκε αρκετό για τη Φροζινόνε προκειμένου να πάρει τη νίκη κόντρα στην ουραγό της βαθμολογίας Σαλερνιτάνα. Οι γηπεδούχοι επικράτησαν εύκολα με σκορ 3-0 κι έχοντας έναν αγώνα περισσότερο ξέφυγαν τρεις βαθμούς από την επικίνδυνη ζώνη.

Στο 10' ο Σουλέ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι άνοιξε το σκορ για τη Φροζινόνε και ο Μπρεσκιανίνι στο 25' έκανε το 2-0 για τους γηπεδούχους. Το κερασάκι στην τούρτα το έβαλε ο Ζορτέα στο 85ο λεπτό που διαμόρφωσε το τελικό 3-0.