Λίβερπουλ - Τότεναμ 4-2: Δώρο των «κόκκινων» στην Άστον Βίλα

Η Λίβερπουλ επικράτησε της Τότεναμ με 4-2 για την 36η αγωνιστική της Premier League.

Η Λίβερπουλ αντέδρασε στην έδρα της και επικράτησε της Τότεναμ με 4-2. Έτσι οι «κόκκινοι» απέχουν πέντε πόντους από την πρωτοπόρο Άρσεναλ.

Παράλληλα η νίκη των παικτών του Κλοπ ευνόησε την Άστον Βίλα. Οι «χωριάτες» κατέχουν την τέταρτη θέση που οδηγεί στο Champions League και απέχουν επτά πόντους από την Τότεναμ μετά και την ήττα από τη Λίβερπουλ.

Στο αγωνιστικό σκέλος ο Σαλάχ σκόραρε για το 1-0 και ο Ρόμπερτσον διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων. Στην επανάληψη ο Χάκπο πέτυχε το 3-0 και εννιά λεπτά ο Έλιοτ έκανε το 4-0. Οι Λονδρέζοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν με τα γκολ των Ριτσάρλισον και Σον.