Οι «λύκοι» έφαγαν την Τότεναμ (vid)

Με τη μεγάλη έκπληξη της νίκης της Γουλβς στην έδρα της Τότεναμ ολοκληρώθηκε το «κυρίως πιάτο» της 20ης αγωνιστικής της Premier League.

Η Τότεναμ αν και προηγήθηκε στο 22ο λεπτό με τον συνήθη ύποπτο, Χάρι Κέιν, είδε τους φιλοξενούμενους να πραγματοποιούν αντεπίθεση διαρκείας στο δεύτερο ημίχρονο και να φτάνουν στο τελικό 3-1 χάρη στα γκολ των Μπόλι, Χιμένεθ και Κόστα.

Η Μπράιτον επιβλήθηκε στην έδρα της με 1-0 της Έβερτον, ενώ με το ίδιο σκορ νίκησε και η Φούλαμ την Χάντερσφιλντ. Η Κάρντιφ πέρασε νικηφόρα με 1-0 από την έδρα της Λέστερ, ενώ ισόπαλη με 1-1 τελείωσε η αναμέτρηση της Γουότφορντ με τη Νιουκάστλ.