Προηγείται με Πογκμπά η Γιουνάιτεντ (vid)

Μόλις 4 λεπτά χρειάστηκαν για να προηγηθεί η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, στο «Ολντ Τράφορντ» με αντίπαλο τη Μπόρνμουθ.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο τρίτο παιχνίδι που δίνει υπό τις οδηγίες του Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ, με αντίπαλο τη Μπόρνμουθ, χρειάστηκε μόλις 4 λεπτά για να πάρει κεφάλι στο σκορ με γκολ του Πολ Πογκμπά.

Ο Ράσφορντ κατάφερε με μία ενέργεια σπάνιας ομορφιάς να δημιουργήσει την ασίστ στον Πογκμπά, που με προβολή έκανε το 1-0.

Εάν καταφέρει να κρατήσει η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ το προβάδισμα έως το τέλος της αναμέτρησης, ο Σόλσκιερ θα γίνει ο τρίτος προπονητής, μετά τους Ματ Μπάσμπι και Ζοσέ Μουρίνιο που ξεκινάει στον πάγκο των «μπέμπηδων» με τρεις σερί νίκες.