Ντεμπούτο με γκολ ο Βρουσάι!

Σκόραρε στο πρώτο του ματς με την Βίλεμ ο 20χρονος εξτρέμ που έχει παραχωρηθεί δανεικός από τον Ολυμπιακό για 1,5 χρόνο.

Εντυπωσιακή πρεμιέρα για τον Μάριο Βρουσάι με τη φανέλα της Βίλεμ. Ο νεαρός εξτρέμ που ανήκει στον Ολυμπιακό μπήκε αλλαγή στο 75΄του αγώνα με την Μπρέντα και στις καθυστερήσεις του ματς σημείωσε το δεύτερο γκολ της ομάδας του, σφραγίζοντας τη νίκη της με 2-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης έπαιξε και ο άλλος νεοαποκτηθείς Έλληνας της ολλανδικής ομάδας, ο Βαγγέλης Παυλίδης

Θυμίζουμε πως ο 20χρονος εξτρέμ ανακοινώθηκε μόλις την Πέμπτη από τη Βίλεμ. Στην ολλανδική ομάδα έχει παραχωρηθεί με τη μορφή του δανεισμού για 1,5 χρόνο από τον Ολυμπιακό.