Με χατ-τρικ του Λούκας η Τότεναμ 4-0 τη Χάντερσφιλντ (highlights)

Η Τότεναμ επικράτησε με 4-0 της Χάντερσφιλντ στο «White Hart Lane» και παρέμεινε στην τρίτη θέση.

Παρά τις απουσίες των Χάρι Κέιν και Ντέλε Άλι και τον Χέουνγκ Μιν Σον στον πάγκο, η Τότεναμ επικράτησε εντός έδρας με 4-0 της υποβιβασμένης Χάντερσφιλντ, με τον Λούκας Μόουρα να πετυχαίνει χατ-τρικ.

Το σκορ άνοιξε ο Βίνσεντ Βανιγιάμα στο 24ο λεπτό και τρία λεπτά αργότερα ο Λούκας Μόουρα από πλάγια θέση σούταρε για το 2-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Τότεναμ συνέχισε στον ίδιο ρυθμό. Σκοράρε εκ νέου στο 87ο λεπτό με τον Λούκας Μόουρα με σουτ και ο Βραζιλιάνος ολοκλήρωσε το χατ-τρικ του στο 93' με ένα δυνατό πλασέ.