Premier League: Αγχωτικά η Λίβερπουλ, δύσκολα η Άρσεναλ, ισοπαλία η Σίτι (highlights)

Παρότι έδειξε να «καθαρίζει» το ματς, η Λίβερπουλ... ίδρωσε για να επικρατήσει της Σαουθάμπτον. Δύσκολη νίκη και για την Άρσεναλ επί της Μπέρνλι, όλα τα αποτελέσματα, το πρόγραμμα και τα highlights στην κορυφαία κατηγορία της Αγγλίας.

Μετά την Άρσεναλ και η Λίβερπουλ πέτυχε τη δεύτερη νίκη σε ισάριθμους αγώνες στην Premier League. Με τέρματα των Μανέ (45+1`) και Φιρμίνο, η ομάδα του Κλοπ επικράτησε δύσκολα 2-1 εκτός έδρας της Σαουθάμπτον.

Την ίδια στιγμή που η Νόριτς σημείωσε την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα με το «χατ-τρικ» του Πούκι στην αναμέτρηση απέναντι στη Νιούκαστλ (3-1).

Μπράιτον και Γουέστ Χαμ αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1, η Έβερτον νίκησε 1-0 την Γουότφορντ με τέρμα του Μπερνάρντ στο 10ο λεπτό, ενώ με δύο τέρματα στο πρώτο 12λεπτο, η Μπόρνμουθ άλωσε την έδρα της Άστον Βίλα επικρατώντας με 2-1.